alert-erroralert-infoalert-successalert-warningbroken-imagecheckmarkcontact-emailcontact-phonecustomizationforbiddenlockedpersonalisation-flagpersonalizationrating-activerating-inactivesize-guidetooltipusp-checkmarkusp-delivery-cashusp-delivery-delayusp-delivery-eveningusp-delivery-same-dayusp-delivery-storeusp-deliveryusp-exchangeusp-free-returnsusp-gift-cardusp-klarnausp-salearrow-backarrow-downarrow-left-longarrow-leftarrow-right-longarrow-rightarrow-upbag-activebag-inactivecalendar-activecalendar-inactivechatcheckbox-checkmarkcheckmark-fullclipboardclosecross-smalldownloaddropdowneditexternal-linkfilterfullscreenhamburgerhd-filledhd-outlinehide-activehide-inactivelocate-targetlockminusnotification-activenotification-inactivepause-outlinepin-smallpinplay-filledplay-outlineplusprofilereloadsd-filledsd-outlinesearchsharesound-off-filledsound-off-outlinesound-on-filledsound-on-outlinesubtitles-cc-filledsubtitles-cc-outlinesubtitles-filledsubtitles-outlinewishlist-activewishlist-inactivezoom-outzoomfacebookgoogleinstagram-filledinstagrammessengerpinterestruntastictiktok-defaulttiktoktwittervkwhatsappyahooyoutube
Skip to main content

Pánske bežecké tenisky

 
[78]
1 / 2
Pageof 2

PÁNSKE BEŽECKÉ TOPÁNKY REEBOK

Pomáhame ľuďom, aby sa stali najlepšími, akými môžu byť. Veríme, že beh mení životy a osudy a dívame sa na neho ako na autentický, odvážny prejav osobnosti a cestu ku sebazdokonaľovaniu.

Vyber si tie pravé

Pri rozhodovaní o type, tvare a vlastnostiach obuvi venuj pozornosť:

  • povrchu, po ktorom budeš behať najčastejšie
  • došľapu chodidla
  • špecifikám tvojej nohy – výrastky na chodidle, halux, vysoký priehlavok, ploché nohy, sklon k opuchom chodidla
  • hmotnosti tvojho tela
  • Asfalt v meste alebo poľná cesta a les?
  • Na asfaltové cesty a rovný povrch sa hodia ľahšie bežecké topánky s nižšou trakciou –napríklad ocenený model FLOATRIDE RUN ULTRAKNIT. Beh po nerovnom teréne vyžaduje dobrú podporu, odpruženie a vyššiu mieru trakcie, ktoré zaistí napríklad model ALL TERRAIN CRAZE, ALL TERRAIN FREEDOM EX, DMXRIDE COMFORT 4.0 atď.
Ktoré časti chodidla zaťažuješ najviac?

Odpoveď na túto otázku ti pomôže vybrať bežecké topánky, ktoré tvojim nohám poskytnú oporu a ochránia ich pred nadmerným namáhaním. Typ došľapu definuje tvar perfektnej topánky:

ul class="gl-list">
  • Pronačný došľap (chodidlo sa vychyľuje dovnútra) vyžaduje topánku so zvýšenou stabilizáciou na vnútornej strane podrážky.
  • Supinačný došľap (chodidlo sa vychyľuje von) vyžaduje topánku so zvýšenou stabilizáciou na vonkajšej strane podrážky.
  • Neutrálny došľap (chodidlo sa nevychyľuje) nevyžaduje žiadne špeciálne stabilizačné prvky.
Venuj pozornosť stavbe a anomáliám chodidla:

- ploché chodidlo a nízka klenba vyžaduje vysoko stabilné topánky s kontrolnými prvkami. Vyhni sa príliš čalúneným topánkam.

- chodidlo s vysokou klenbou vyžaduje topánky so zvýšenou flexibilitou a mäkkým čalúnením, ktoré neznižujú/nekontrolujú pohyblivosť chodidla.

Ak máš vyššiu hmotnosť, poraď sa s lekárom a zameraj sa na topánky so zvýšenou podporou.

Poriadne to rozpumpuj

Legendárna pumpička známa z basketbalových topánok si našla cestu i na bežeckú trať. Minimalistické bežecké topánky PUMP SUPREME sú koncipované pre tréning s vysokým dopadom a okrem super dizajnu sú prešpikované najnovšou technológiou.